Gençliğe yatırım geleceğin garantisidir2017-11-12T16:16:30+00:00

Project Description

GENÇLİK DESTEKLEME PROGRAMLARI

Gençliğe yatırım geleceğin garantisidir

Türk Mermer Maden Vakfı geleceğimizin garantisi çocuklarımızın eğitimine destek oluyor. Bu yıl, 33 ihtiyaç sahibine burs ulaştıran Vakfımızın hedefi önümüzdeki yıllarda bin gencimizin eğitimini üstlenmek.

“Gençliğe yatırım geleceğin garantisidir” ilkesiyle hareket eden Türk Mermer Maden Vakfı, bu yıl ihtiyacı olan 33 çocuğa eğitim bursu sağladı. Kalkınma ve gelişme yolundaki ülkemizin en büyük gücünün nitelikli gençler olduğunun bilincinde olan Vakfımız, onların eğitiminde ailelere omuz veriyor. Şehit ve babasını kaybetmiş madenci coçukları öncelikli olmak üzere burs desteğini geliştirerek sürdürmeyi amaçlayan Vakıfımızın hedefi bin çocuğun eğitimine destek olmak. Vakfımız bu kapsamında mermer sektörüne de “Çocuklarımızın geleceğine omuz verin” çağrısında bulunuyor.

Sektörün çatı organizasyonuz

Türkiye ekonomisine önemli oranda katma değer sunan mermer, maden ve doğal taş işletmeciliği ile ticaretine katkı sağlamayı amaçlayan Türk Mermer Maden Vakfı, sektörün çatı organizasyonu olarak 2010 kurularak faaliyetlerine başladı. Vakfımız Türk doğal taş ve madenlerinin ihracatını ve kullanımını artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Sektörün gelişimine yön veriyoruz

Mermer ve maden sektöründe faaliyet gösteren firmaların araştırma ve geliştirme faaliyetlerine destek olmayı ve geliştirilen projelerin Avrupa Birliği mevzuatı ve uluslararası düzenlemelerle uyumunu sağlamayı da hedefleyen vakfımız, sektör paydaşlarına yurt içi ve yurt dışı tehditler, fırsatlar, yeni teknolojiler konusunda eğitimler vererek, sektörün gelişimine yön veriyor.